23 березня 2023 року відбулося нарада працівників відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Сюртівської сільської ради та керівників закладів освіти Сюртівської ТГ

Дата: 24.03.2023 09:49

23 березня 2023 року відбулося нарада працівників відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Сюртівської сільської ради та керівників закладів освіти Сюртівської  ТГ.

На нараді розглядалися питання про розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти, сертифікацію педпрацівників, про діловодство у закладах освіти, номенклатуру справ у закладах освіти.

З метою надання методичної допомоги керівникам закладів освіти на нараду були запрошені Гордуз Н.О., заступник начальника управління – начальник відділу інституційного аудиту управління ДСЯО у Закарпатській області, Трачук Л.П., начальник відділу роботи з експертами управління ДСЯО у Закарпатській області, Голич Ю.І., начальник архівного відділу Ужгородської РДА.

Наталія Гордуз, заступник начальника управління – начальник відділу інституційного аудиту управління ДСЯО у Закарпатській області, провела презентацію порадника для директора закладу дошкільної освіти ,,Як створити внутрішню систему забезпечення якості освіти”, розказала, як гарантувати якість дошкільної освіти та формувати довіру суспільства до закладів дошкільної освіти, визначити компоненти внутрішньої системи з урахуванням частини третьої статті 41 Закону України ,,Про освіту”, як розробити Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти відповідно до Методичних рекомендацій з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти, про сукупність умов, процедур та заходів у закладі дошкільної освіти, що забезпечують ефективність освітніх і управлінських процесів, які безпосередньо впливають на якість освітнього процесу, формування ключових компетентностей дітей раннього та дошкільного віку, сприяють всебічному розвитку особистості, розповіла про алгоритм дій для створення внутрішньої системи забезпечення якості освіти, про преваги та недоліки співпраці керівників закладів освіти з колегіальними органами, відповіла на запитання присутніх.

Людмила Трачук, начальник відділу роботи з експертами управління ДСЯО у Закарпатській області, розповіла про  сертифікацію педагогічних працівників, сказала, що сертифікація - це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, зокрема з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання, зауважила, що сертифікація педпрацівника відбувається на добровільних засадах виключно за його ініціативою, розповіла про сертифікацію вчителів у 2023 році, сказала, що сертифікація передбачає виконання учасником у встановлені терміни ряду послідовних дій, тобто передбачає певні  етапи, терміни, алгоритм дій  тощо, відмітила про переваги при отриманні сертифікату, відповіла на запитання присутніх

Юрій Голич, начальник архівного відділу Ужгородської РДА, провів презентацію ,,Номенклатура справ закладу освіти за новим змістом законодавства”,  надав рекомендації  щодо формування номенклатури справ, архівування документів, ведення документації у закладі освіти тощо.