Будинок культури с.Тийглаш

Інформація про БК с. Тийглаш

Культура – одне з найцікавіших і найдревніших явищ, яке тісно пов'язане з діяльністю людини. Кожен час ставить перед культурою  свої завдання.

Будинок культури с.Тийглаш Сюртівської громади, розташований на кордоні двох сіл - Сюрте та Тийглаш. Побудований у 1988 році. Працівники закладу культури проводять роботу для жителів обох сіл, так як в с. Сюрте немає закладу культури. Будинок культури є організатором та співорганізатором проведення різнопланових заходів: урочистостей та концертних програм до державних, професійних, календарно-обрядових свят, мітингів, вечорів пам'яті.

Культурне життя в нашому селі дуже яскрава. Бережемо нашу угорську національну культуру, звичаї, обряди, традиції, фольклору.  У БК працює ряд гуртків художньої самодіяльності які активно беруть участь культурних  заходах сіл ужгородського району,  в області та закордоном.

В БК працюють гуртки художньої самодіяльності. Такі як:

Народний Ансамбль  народної пісні "Ружа" - керівник Югас Сабіна, танцювальний гурток "Орхідея", дитячий  танцювальний гурток «Естерланц» - керівник Игнац Марія,  фольклорний колектив «Нітникек» - керівник Игнац Марія та Югас Сабіна, гурток художнього  слова - керівник Игнац Марія,   гурток сольного співу - керівник Югас Сабіна, дитяча підготовча група „Маргаріта” керівник — Югас Сабіна, інструментальний ансамбль цитристів  «Пергеттю» .  Також при БК працюють любительські об’єднань: клуб любителів народної пісні «Чолгань»„ керівник Игнац Марія, художній керівник Югас Сабіна, клуб любителів папероплетіння - керівник Игнац Марія.

Активно  співпрацюємо відділом культури та туризму Сюртівської громади , церковними  громадами нашого села, публічною  бібліотекою, Сюртівським ліцеєм с. Сюрте, дитячим садком с.Тийглаш,  Ужгородським Коледжем Культури і Мистецтв.   БК с.Тийглаш  роками являється базою практики Ужгородського Коледжу культури і мистецтв.

Співпрацюємо культурними товариствами: «Тобан» с. Сіхолом, «кезенфогва тештвереінкел» с. Шарретудварі,  бібліотекою м.Тийглаш (Угорщина),  товариством «Лудош Моті»  с. Лудош(Сербія), товариством русинської культури «Петро Кузмяк»  м. Ново Орахово (Сербія), товариством угорської культури «Гайдіна» м. Марошлудош  (Румунія).

В БК е такі приміщення: актовий зал на 300 місць,     танцювальний  зал,

малий зал, кімната для гурткової роботи. На другому поверсі  БК розміщена публічна бібліотека .

У 2022 року колективи нашого БК брали участь у численних конкурсах, на зустрічах народної музики та танцю, фестивалях, таборах народного танцю і досягли високих результатів.

14 січня фольклорний колектив «Нітникик» на   обласному конкурсі «Бетлегємська зірка»  с. Сторожниця посіли друге місце.

12 червня ми приєдналися до Фестивалю народної творчості імені Шандора Чорі. Ми пройшли в народному одязі до реформатської церкви, де взяли участь у богослужінні, наприкінці якого Анна Товт, учасниця  гурту художне читання, продекламувала вірш Шандора Чорі «Вербна неділя».

З 26 червня по 3 липня ми брали участь у таборі «Закарпатська народна музика, народний танець, рукоділля». Який цього року організатори провели в готелі Ракоці  «Camp and Event Center» у м. Шаторальяуйгей. В рамках цього заходу 28 червня ми виступили на Гала-крецерті.

З 11 по 16 липня гурток брав участь у таборі народної музики і танцю в с. Велика Добронь.

8-12 серпня «Сол а фулемуле» - взяли участь в підготовчому таборі та виступі на концерті  закарпатської народної музики та народного танцю.

1 жовтня на обласному конкурсі «Сол а фулемуле» - пошук талантів прикарпатської народної музики та народного танцю,  колектив народного танцю «Орхідея» отримала перше місце, а колектив народного танцю «Естерланц» посів друге місце у своїх номінаціях. Грамоти отримали учасники ансамблю цитр «Пергеттю» та у категорії танцювальної пари Кінга Юско та Бенце Кіш.

21 Грудня, 2023 р., 10:39
       16 грудня 2023 року в Будинку культури села Тийглаш відзначили Свято Адвента та провели Різдвяний концерт за участі самодіяльних колективів та гуртків Будинку культури.
05 Грудня, 2023 р., 14:16
       З-го червня 2023 року вже восьмий рік поспіль клуб любителів народної пісні Чологань Будинку культури села Тийглаш (директор Марія Игнац) отримує запрошення та з радістю приймає участь у щорічному гастрономічному, культурному фестивалі у населеному пункті Сіхалом в Угорщині. Колектив гідно представив Сюртівську територіальну громаду, голова якої Арпад Пушкар в урочистій обстановці підписав угоду про побратимство між громадами сіл Сюрте та Сіхалом. Сторонами було підкреслено назрілу необхідність поглиблення співпраці між громадами, встановлення різнопланових стосунків між  бізнесовими структурами, освітянськими, культурними закладами та спортивними організаціями і просто мешканцями. Розвиток вже існуючих, дружніх  зав’язків, розробка та реалізація спільних проектів у майбутньому повинно сприяти соціально-економічному розвитку громад, наголосив у своїй промові голова Сюртівської сільської ради – Арпад Пушкар.
05 Грудня, 2023 р., 14:10